Лідер Сервіс

 

залишити повідомленняBosch Service

Регулювання кутів розвал сходження BOSCH FWA


Стенд BOSCH серії FWA оснащена 8-ми сенсорними вимірювальними датчиками, що дозволяє

проводити 360 ° вимір і має функцію самоконтролю.

Наявна в розпорядженні база даних автомобілів охоплює в цілому близько 20 000 автомобілів, а також дозволяє оператору самостійно вводити і зберігати індивідуальні величини граничних значень.

 

Розвал сходження здійснюється при хорошому стані підвіски, даний захід не може бути виконано за наявності несправностей передньої або задньої підвісок.

Необхідно проводити розвал сходження з кількох причин: після проведення розвалу автомобіль стає маневренен і курсо-стійкий, полегшується керування автомобілем, збільшується ресурс покришок коліс і економиться паливо. Послуга розвал сходження є затребуваною, а головне необхідної, розвал сходження здійснюється практично на будь-які марки машин, в тому числі на мінівени і позашляховики.

Що таке розвал?

Розвал - кут між вертикаллю і площиною обертання колеса. Розвал вважається негативним, якщо колеса спрямовані верхньої стороною всередину, і позитивним, якщо верхньої стороною назовні. Розвал змінюється зі зміною крену автомобіля, а в підвісках Макферсона - ще й з зміною завантаження.

Кут розвалу коліс - кут між площиною колеса і вертикальної площиною. Вважається позитивним, якщо верхня частина колеса має нахил до зовнішньої сторони.

Нульовий розвал забезпечує мінімальний знос шин. Негативний розвал покращує стійкість в поворотах. Позитивний розвал застосовується лише в двох місцях: на автомобілях з підвіскою типу «Макферсон», і на спортивних автомобілях, призначених для їзди по овалам, на внутрішніх колесах.

На двухважыльних підвісках розвал, як правило, можна змінювати. На автомобілях з підвіскою «Макферсон» зменшення кліренсу шляхом простого укорочення пружин призведе до зміни всіх чотирьох кутів установки коліс. Для зміни кліренсу потрібно міняти весь вузол кріплення підвіски.

Що таке сходження?

Сходження - кут між площиною колеса і віссю симетрії або віссю тяги автомобіля. Існує два види сходження:

  1. Індивідуальне - кут сходження кожного колеса;
  2. Повне - алгебраїчна сума індивідуальних схождений одній осі;

Якщо колеса "клишоножат", тобто загортаються всередину по ходу руху, повне сходження - позитивне, якщо роз'їжджаються в сторони - негативне.

Сходження вимірюють в міліметрах. Сходження в міліметрах - це відстань між задніми крайками коліс, мінус відстань між передніми крайками. Це визначення вірно тільки у випадку непошкоджених, правильно змонтованих колісних дисків. В іншому випадку застосовується процедура компенсації биття диска з величини сходження.

Саме неправильно відрегульоване сходження є основною (але не єдиною) причиною прискореного зносу покришок. Одним з перших ознак неправильно встановленого сходження є вереск покришок в повороті при невеликій швидкості. При заводських установках колеса і акуратный їзді термін служби колеса перевищує 100 000 км, при сходженні в 50 і більше мм покришка повністю зітреться менш ніж за 1000 км.

& nbsp;

Несправності і ситуації, при яких слід регулювати кути установки коліс

1. Автомобіль зміщується при русі вправо або вліво. Причини: різні значення розвалу коліс однієї осі; різні значення кутів нахилу коліс однієї осі. Можливі інші несправності, що не відносяться безпосередньо до регулювання кутів установки коліс. Якщо кути установки коліс відрегульовані, а машина все одно веде себе дивно, то варто спробувати поміняти колеса місцями.

2. Труднощі з поворотом керма на стоянці. Причини: надмірний кут поздовжнього нахилу поворотного шворня; неправильний поперечний нахил поворотного шворня; надмірний кут розвалу.

3. Позиція керма не збігається з траєкторією автомобіля (після наїзду на перешкоду або аварії, або з часом). Причини: збільшені механічні зазори в елементах передньої підвіски і рульового механізму; колеса вирівняні при неправильному положенні керма; передні колеса відрегульовані щодо осі симетрії.

4. Рульовий механізм автомобіля в русі має занадто великий або занадто малий хід. Причина: значення кута поздовжнього нахилу неправильне.

5. Підвищений знос протектора коліс. Причини: характеристики сходження незадовільні (проявляються "пилкоподібним" зносом внутрішніх небудь зовнішніх доріжок протектора); кут розвалу незадовільний (якщо одна або обидві покришки мають характерний збільшений знос з одного боку).

6. Свист при повороті (часто зустрічається на "класиці"). Причина: при правильно встановлених кутах неправильно встановлено рульове колесо (отже, довжина рульових тяг - різна).

7. Будь-яке випадкове і навмисне вплив на рульовий механізм і підвіску , будь то удар об перешкоду на дорозі або заміна важелів, наконечників рульових тяг, сайлентблоков, кульових опор і т.д.

 

.

Наше обладнання

Універсальний прилад BOSCH KTS 540 для діагностики електронних систем управління:

  • бензинові двигуни;
  • дизелі;
  • АКПП;
  • гальмівні системи (ABS, ASR та ін.);
  • подушки безпеки;
  • комфорт-системи.

BOSCH FSA 560 Стенд для тестів двигуна, перевірки системи запалювання та систем живленя, включаючи аналіз відпрацьованих газів

Контакти

Менеджер:
Андрій Воробель
+38 067 383 33 49

Менеджер:
Юрій Рудик
+38 067 383 33 57

Багатоканальный
телефон/факс (0382) 78-50-11


 
 
На початок сторінки