Лідер Сервіс

 

залишити повідомленняBosch Service - Bosch Diesel Center

Довідкові матеріали

Застосування дизельних паливних систем фірми Bosch.

М, MW, А, Р, ZWM, CW - багатоплунжерні рядні ПНВТ, позначені в міру збільшення розмірів,

  • PF - одноплунжерні ТНВД,
  • VE - ТНВД розподільного типу з аксіальним плунжером,
  • VR - роторні ТНВД розподільного типу,
  • UPS - система з індивідуальними ТНВД,
  • UIS - система з насос-форсунками,
  • CR - система Common Rail.

У 1927 році Bosch представила насоси для дизельних вантажних, а через 5 років - і для дизельних легкових автомобілів, в 1937 - моделі для авіаційних двигунів. У 1960 році був виготовлений перший розподільний насос VM-типу, в 1975 році - перша модель типу VE. З останніх розробок компанії варто відзначити презентовані у 2009 році привід насоса з регульованою швидкістю і недорогу оптимізовану систему уприскування для автомобілів бюджетного класу.

Висока надійність і продуктивність насосів Bosch визначають їх лідерство на ринку. Паливний насос високого тиску Bosch забезпечує подачу палива, його розподіл по циліндрах і його уприскування через форсунки. Продукція встановлюється на вантажні та легкові автомобілі, спецтехніку багатьох європейських виробників, що також є свідченням її високої якості. Сьогодні Насос ТНВД Bosch - пристрій розподільного типу з системою Common Rail, яка не залежить від частоти обертань клінвалу і дозволяє зменшити витрату палива і знизити обсяги викиду шкідливих речовин в атмосферу.

Визначення функціональності насоса Bosch за номером моделі Маркування VM, VE, VA означають паливні насоси Bosch виробництва до 1960, 1975 і роки і теперішнього часу відповідно: V - це розподільчий насос, друга буква - серія. З 1996 року Bosch також випускає роторні насоси VR. Після букв йде позначення кількість виводів високого тиску (від 2 до 6). Зауважимо, що моделі сімейства VE, використовуються для дизельних двигунів малої та середньої потужності.

Після слеша йде діаметр плунжера в мм, наступна буква - вид регулятора обертів: Е - електронний, F - механічний. Далі слідують номінальне число оборотів валу ТНВД і напрям його обертання: R - по годинникової стрілки, L - проти годинникової стрілки. Останні цифри позначають тип виконання насоса.

Cамим важливим елементом ТНВД є плунжерні пара, з її допомогою здійснюється подача і розподіл палива.


Плунжерная пара складається з двох елементів: втулки і самого плунжера (подовженого поршня, що має циліндричну форму). При роботі ТНВД плунжер рухається всередині втулки. Вироблені ним зворотно-поступальні рухи забезпечують нагнітання, а потім всмоктування палива. Плунжерна пара ТНВД має спеціальні отвори на втулці - через них здійснюється подача палива для нагнітання. Сам плунжер виконує функцію золотника, за допомогою якого регулюється кількість подаваного палива.

Існує кілька ознак того, що плунжерна пара вийшла з ладу. Так, її несправність може служити причиною відмови запуску дизельного двигуна. У разі, якщо після пуску двигун працює нестабільно, з перебоями, також є ймовірність того, що проблема полягає в плунжерній парі. Нерівномірна робота двигуна, його нездатність розвинути необхідну потужність, наявність стороннього звуку при експлуатації двигуна або перевищення пікової частоти обертання - у всіх цих випадках може знадобитися заміна плунжерної пари ТНВД. Для того, щоб точно дізнатися причину несправності двигуна, необхідно провести діагностику плунжерних пар. З цією метою використовується спеціальне діагностичне обладнання, яке дозволяє перевірити працездатність деталі, а також з'ясувати ступінь її зносу.
 
 
На початок сторінки